Evde masaj

Eski evde masaj terapi sanatı sağlığınıza ve iyiliğinize olan faydası nedeniyle henüz zamana yenilmemiştir. Masajların size ne sağlayabilecekleri, nasıl en iyi masörü bulabileceğiniz ya da acı çeken birine harika masajı sunma yolları hakkında daha fazla bilgi alın.

Bu kısa yazının ardından kesinlikle çok daha fazla bilgilenmiş olacaksınız.

Uzmanlardan Evinizde Masaja İlişkin İpuçları ve Önerileri

Rahatlık seviyenize kadar soyunun. Bir çok kişi için bayan masöz masajın uygulanması nedeniyle soyunmak çok büyük bir olay değildir. Ancak bazıları için bu durum geçerli değildir, çünkü bu kimseler masajlı terapi esnasında gerçekten rahatsız ve tuhaf hissetmektedirler.

Bu kesinlikle masajla terapi uygulamalarının etkilerini azaltmaktadır. Bu hissin önüne geçebilmek için basitçe kendinizi rahat hissedeceğiniz seviyede kıyafetlerinizi çıkarın.

Ayaklarınız zarar gördüğünde tüm vücudunuzu da rahatsız edecektir. Bu rahatsızlığı kendi kendinize yapacağınız bir masajın terapisiyle hafifletebilirsiniz. Ayaklarınızı, baş parmağınızla topuk tabanınızdan parmaklarınıza kademeli şekilde ovalayın.

Bu hareketi ayağınız boyunca bir ileri bir geri devam ettirerek sürdürün. Ayağınızın rahatladığını hissedeceksiniz.

Kendinizi masajla terapi seansında ne göreceğiniz endişesiyle yıpratmayın. Genellikle, üzerinizde ne kadar az kıyafet varsa, evde olan masaj salonu İstanbul terapi uzmanının ağrıyan ve gergin kas dokularınıza etki edebilmesi için daha fazla olanak sağlayacaktır.

Masajla terapi sunmanın basit bir yöntemi de “temizleme” stratejisini kullanmaktır. Bu metot parmaklarınızı olabildiğince açarak ve parmak uçlarınızı kullanarak gerçekleştirilmektedir.

Omuz bölgesinden başlayın ve parmaklarınızı temizleme hareketiyle aşağıya doğru hareket ettirin. Parmaklarınızı omurganız etrafında konumlandırmaya özen gösterin.  Bir eliniz yukarı doğru hareket ederken diğerini ise aşağı doğru hareket ettirin.

Evde İstanbul masajı terapisini sunan uzman gerçek anlamada deneyimli bir profesyoneldir ve size saygılı davranmalı ve sizin tuhaf hissetmemenizi sağlamalıdır.

Evinizde size özel terapiler uygulayan bayan masözünüzün vücudunuzu ne olarak değerlendirdiğiyle canınızı sıkmamanız gerekmektedir.

istanbul evde masozMasajın iyileştirici, tazeleyici ve vücudunuzu yenileyen etkileri, harika bir kokuyla daha da geliştirilebilir. Yoğun ve istenmeyen kokulardan uzak durun.

Tıbbi bir kokuya sahip olandansa meyveli ve de çiçekli kokuları kullanın.

Bu tür kokular kesinlikle endişeleri uzaklaştırmaya yardımcı olmakla birlikte bir canlılık hissi getirecektir. Eve özel masaj uzmanı koku seçiminde yol gösterecektir.

Japonya kökenli Shiatsu masajı akapunkturu andırmakla birlikte bu masajda iğneler yerine parmaklar kullanılmaktadır. Uzmanınız hızlı bir şekilde rahatlık sağlayacak noktalar üzerine kuvvet uygulayacaktır.

Shiatsu masajının amacı kişinin güç seviyesini ve sağlığını arttırmaktır.

Evde masajda mutlu son için önemli noktalar

Sporcular ayaklarına masajı uygulayabilmek için kolay bir yöntem kullanmaktadırlar. Ayağınıza bir tenis ya da golf topu yardımıyla evde masajın keyfini yaşayın. Her bir ayağınızı top üzerinde hareket ettirin.

Topuklardan parmaklara ve yan yana hareket ettirin. En hassas olan bölge üzerine yoğunlaşın.

Eşinize cezbedici bir evde özel masaj servisi sunuyorsanız odayı mum ışıklarıyla aydınlatmayı göz önünde bulundurun. Mum ışıkları ne yaptığınızı görmenizi sağlayacak kadar yeterli ışık vermekle birlikte eşinizin gevşemesine yardımcı olacaktır.

Mumlar ilaveten cezbedicidir ve oluşturmaya çalıştığınız hisleri anında sağlayacaktır.

Masajın uygulamasını sunarken ellerinizin vücudun kıvrımlarını iyice gözden geçirdiğine emin olun. Masajla terapi sunarken parmaklarınızı ve ellerinizi kullanın.

Kemikli bölgelere rahatsızlığı önlemek adına ellerinizi kullanarak yumuşak bir kuvvetle ovma ve bastırma yapmalısınız. Masaja özel malzeme temini için internette masöz ilanı sayfalarından çok uygun teklifler bulabilirsiniz.

Kıvrımlı bölgelere masajın uygulanması esnasında kasılmalardan kurtulmak amacıyla parmaklarınızla daha derine inebilirsiniz.

Silgili bir kalem kullanarak kendi kendinize el masajı terapisi sunabilirsiniz. Kalemin silgisini elinizin yumuşak kısımlarına bastırın, burada özellikle başparmağın yumuşak kısmına odaklanın.

Gerekliyse en iyi kuvveti sağlamak adına silgiyi elinizde dairesel olarak hareket ettirin.

Hamilelik gibi tıbbi bir durumunuz bulunuyorsa, terapistinizin bu konu hakkında bilgilenmesine imkan sağladığınızdan emin olun.

Bazı stratejiler probleminiz için uygun değildir, bu nedenle başlamadan önce İstanbul evde masajın terapi uzmanına bilgilenmesi için olanak tanımanız en doğru olanıdır. Bu onlara stratejilerini ayarlamak için gerekli zamanı sağlayacaktır.

istanbul evde masajEğer yüsek tansiyon ya da hamilelik gibi tıbbi bir durumunuz varsa evde masaj hizmeti öncesinde uzmanınızla konuşun.

Evde profesyonel masajın uygulaması güvenlidir, ancak uygulanacak metodun size göre ayarlanması gerekecektir.

Bu konuda konuşmaya hazırsanız, profesyonel bir terapi uzmanı sizi güvende tutmanın yanısıra aradığınız rahatlığı elde etmenize yardımcı olacaktır.

Bir masöze önerebileceğiniz bahşiş miktarı ne olmalıdır? Bir otelde ya da tatil köyü ya da mahalenizdeki bir sağlık merkezindeyseniz, yüzde yirmi temel olacaktır.

Uzmanınız evde özel masaj yapıyorsa, her uzman kendi uygulamalarını oluşturmaktadır, bununla birlikte yüzde yirmi makuldür. Masajı terapi merkezinde görevli olarak yapıyorlarsa, prensiplerini sorun, bu prensiplerden bir kaçı maliyet üzerine tavsiyeler olacaktır.

Çok cezbedici evinizde masaja ilişkin keyifli alternatifler

Günün geri kalanında aktivitelerinizi basit tutarak, masajlı terapilerin avantajlarını geliştirin. Gün içerisinde stresin geri döndüğünü hissetiğiniz her an derin nefes egzersizleri yaparak vücudunuzun ve aklınızın rahat bir konumda olmasını sağlayın.

Sıcak bir banyonun ardından hafif ve rahatlatıcı bir akşam yemeği planlayın, ardından yatağa erkenden giderek harika, düzeltici bir dinlenme akşamına yelken açın.

Masajlı terapinizden önce asla yemek yemeyin ya da sigara içmeyin. Bu aktivitelerde bulunmak sadece sağlığınızı tehlikeye atmamakla kalmaz aynı zamanda sizin terapi uygulanması esnasında daha stresli ve sıkıntılı hissetmenize neden olacaktır.

Bu masajla terapi seansı alırken arzu edeceğiniz önemli iki faktör olan hissiyatınızı ve de evde uygulanan masaj salonu terapisine olan hassasiyetinizi düşürecektir.

Kanserle mücadele, hastaların vücutlarına çeşitli zararlar verebilir. Stres ve sıkıntı ile birlikte bazı kişilerde ümitsizlik ve eşlik eden yorgunluk hissi sıkça rastlanmaktadır.

Hastalar, uygulanan tedavi ve tıbbi tanılama sürecinde bulantı hissetmekte ve hatta kusmaktadırlar. İstanbul evinde masaj terapisinin bu belirti ve semptomlarla mücadelede destek olduğu ve önemli rahatsızlıkların yenilmesi, azaltılmasına önemli derecede yardımcı olduğu saptanmıştır.

Vücutla beraber düşüncelere harika bir etkisi bulunduğundan, evde masaj terapi yüzyıllardır uygulanmaktadır. Bu yazı size nasıl bir terapi almanız gerektiğini ya da sunmanız gerektiğini sağlamış bulunmaktadır.

Masaja özel terapiler gerçekten sizin iyileşmenize ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Telefonu elinize alın ve kendinize evde masaj için bir randevu ayarlayın!

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir - Okumak İster Misiniz?

0